Adam Bielecki na Festiwalu

Adam Bielecki Ambasador marki BALL na Festiwalu.
Szanowni Państwo, niezmiernie nam miło przedstawić kolejnego wspaniałego wystawcę III Międzynarodowego Festiwalu „It’s All About Watches” markę Ball Watch Company, która już od pokoleń koncentruje się na tworzeniu, wyjątkowych, wysokiej klasy zegarków, wytrzymałych na praktycznie wszystkie niesprzyjające warunki jakie Człowiek może spotkać w swoim życiu.

Ale zanim szerzej przedstawimy tą wyjątkową szwajcarską markę dziś wieczorem spotkanie z jej Ambasadorem
Panem Adamem Bieleckim.

Dla przypomnienia Adam Bielecki to 36 letni Himalaista, alpinista, taternik i podróżnik. Członek Klubu Wysokogórskiego Kraków.

Członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej.

Pochodzi z Tychów, mieszka w Wielkopolsce. Absolwent Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wspina się w górach od 20 lat. Lider kilkudziesięciu wypraw w różne góry na 5 kontynentach. Zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat, najmłodszego, samotnego i w stylu alpejskim wejścia na Khan Tengri 7010 m. Jesienią 2011 roku zdobył piąty szczyt świata Makalu 8463 m bez użycia tlenu. 9 marca 2012 wraz z Januszem Gołąbem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I 8068 m, co zostało uhonorowane Kolosem i nagrodą Travelera National Geographic, a także uznane zostało za największe osiągniecie w dziedzinie eksploracji w 2012 roku przez prestiżowy portal amerykański explorersweb.

Zdobywca K2 (31 lipca 2012) i Broad Peaka – pierwsze zimowe wejście (5 marca 2013). Na wiosnę 2014 roku wziął udział w zakończonej sukcesem wyprawie na północną ścianę Kanczendzongi kierowanej przez Denisa Urubko. Zimą 2016 razem z Jackiem Czechem podjął próbę pierwszego zimowego wejścia na Nanga Parbat 8125 m. W ramach ekspedycji „Annapurna Polsped Expedition 2017”, wraz z Felixem Bergiem i Rickiem Allenem zdobył w lekkim stylu siedmiotysięcznik Tilicho Peak, a także podjął zaawansowaną próbę wyznaczenia nowej drogi na dziewiczej, północnej ścianie Annapurny 8091 m.

Uczestnik zimowej wyprawy narodowej na K2, a także bohater głośnej akcji ratunkowej na Nanga Parbat, dzięki której udało się uratować życie francuskiej himalaistce Elizabeth Revol. 16 lipca 2018 r. razem z Felixem Bergiem stanął na szczycie Gasherbrum II, 8035 m. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, francuską Legią Honorową, a także srebrną odznaką za zasługi dla sportu. Nigdy nie używał dodatkowego tlenu z butli podczas swoich wspinaczek.

W 2017 r. ukazała się jego pierwsza książka pt. „Spod zamarzniętych powiek”.

Serdecznie zapraszamy do stoiska marki 28.09 ( sobota) gdzie będzie można osobiście poznać tego niezwykle dzielnego i odważnego Człowieka, który zakochał się nie tylko w górach ale i w wyjątkowych zegarkach marki Ball.

Serdecznie zapraszamy.

Adam Bielecki

Leave a comment