Junghans

Po raz pierwszy na Festiwalu Zegarków gościmy markę JUNGHANS.

Jest to niemiecka marka z bogatą historią sięgającą 1861 roku.

Od ponad 150 lat Junghans nadaje czasowi własne oblicze. Już w roku 1903 firma Junghans zatrudniająca ponad 3000 osób była największym producentem zegarów na świecie. Rozwój precyzyjnych mechanizmów sprawił, że w roku 1951 przedsiębiorstwo było największym producentem chronometrów w Niemczech, a w roku 1956 trzecim co do wielkości na świecie. Na Igrzyskach Olimpijskich w roku 1972 w Monachium firma Junghans jako oficjalny chronometrażysta ustanowiła nowe standardy pomiaru czasu.

Klasyczne zegarki z linii max bill w stylu Bauhaus zostały wykonane po raz pierwszy w latach 60-tych XX w. we współpracy ze szwajcarskim projektantem Max Bill’em. Zegarki te są produkowane według jego projektów do dnia dzisiejszego w niemal niezmienionej formie.

W roku 1990 firma Junghans wyznaczyła nowe standardy poprzez zaprojektowanie pierwszego zegarka naręcznego sterowanego drogą radiową o nazwie Mega. W 2018 roku z nową generacją inteligentnych mechanizmów radiowych ponownie stawia milowy krok, jeżeli chodzi o precyzję i dokładność. Zegarki Junghans o doskonałym pod względem formy wzornictwie od ponad 150 lat łączą na nadgarstku zegarmistrzostwo z kompetencjami minimalizmu estetycznego.

Zapraszamy na wirtualne stoisko JUNGHANS na Festiwalu Zegarków 2020.

W załączeniu zaproszenie video od prezesa Junghans Uhrenfabrik, Matthias’a Stotz’a