Marka G Gerlach na Its All About Watches

Fundacja Rozwoju Polskiej Myśli Technicznej i Mechaniki Precyzyjnej imienia Gustawa Gerlacha została powołana do życia w dniu 25.03.2011 roku. Od 2012, zarządza marką G. Gerlach, będącej jej własnością. Koncepcja narodziła się podczas długich dyskusji na temat polskiego przemysłu, wzornictwa (teraz mówi się „designu”) i produktów.

Postanowiliśmy powołać do życia instytucję, która pomoże promować polską myśl techniczną i wprowadzać polskie projekty w życie. Chcieliśmy pokazać i w Polsce i za granicą, że produkty z napisem „Made in Poland” są najwyższej jakości i możemy być z nich dumni. Wybór patrona nie był przypadkowy. Pochodzący z Niemiec Gustaw Gerlach, ewangelik, został Polakiem z w pełni świadomego wyboru, i kładł podwaliny pod raczkujący polski przemysł przyrządów pomiarowych i precyzyjnych. Stopniowo rozwijając swój warsztat, przeszedł drogę od agenta handlowego uznanych zagranicznych marek, poprzez ich lokalnego serwisanta, aż do własnych wyrobów odpowiadających najwyższym światowym standardom. Jako jedna z niewielu marek, G. Gerlach mogła szczycić się prawem do sygnowania wyrobów dwugłowym imperialnym orłem. Taki patron stawia odpowiednie wymagania. By im sprostać, w ciągu dziesięciu lat działalności Fundacja zaprojektowała ponad 50 modeli różnych zegarków, w większości mechanicznych. W przypadku większości kolekcji, przyjęliśmy koncepcję patronów. Każdy model, opowiada i propaguje historię i dokonania polskiego przemysłu, oraz dorobku naukowego Polaków.

Do wielu z nich, stosuje się określenie „pierwszy w Polsce”. Pierwszy w Polsce zegarek o podwyższonej wodoszczelności, przeznaczony do nurkowania. Pierwszy w Polsce model ze zmodyfikowanym mechanizmem. Pierwszy w Polsce chronograf. Pierwszy w Polsce dedykowany model damski. Pierwszy w Polsce model z komplikacją tourbillon. Od samego początku, zegarki z logo G. Gerlach trafiają do najodleglejszych zakątków świata, i to tam opowiadają naszą historię, będąc często zaskoczeniem dla posiadaczy. Usłyszeć, że dopiero model Enigma sprawił, że jego właściciel dowiedział się o dorobku polskich matematyków szkoły bydgoskiej – ma wartość bezcenną. Każdy model, to kolejna cegiełka budowanej świadomości. A my nieustannie pracujemy nad nowymi, które też będzie można nazywać pierwszymi w Polsce.

Premiera kolejnego, już na Festiwalu It’s All About Watches.

Serdecznie zapraszamy do stoiska marki .

Link do wydarzenia https://fb.me/e/1t2FPzbzX